Takvim
YALÇIN METAL
ADATEPE APARTMANI

ALB. MURAT ÖZENALP' İN CENAZE TÖRENİ

 ALBAY  MURAT  ÖZENALP' İ  EBEDİ  YOLCULUĞUNA UĞURLADIK.

MEKANIN CENNET OLSUN AZİZ KOMUTAN. 

Fotoğraflar için   TIKLAYINIZ

 Balyoz kumpasıyla tutuklanan komutanlardan olan ve Mamak Cezaevi'nde tutuklu bulunan Albay Murat ÖZENALP ebedi yolculuğuna uğurlanırken, Cenaze törenine katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent BOSTANOĞLU protesto edildi.


Balyoz kumpasıyla tutuklanarak 16 yıla mahkum olan Dnz. Kurmay Albay Murat ÖZENALP, Mamak Askeri Cezaevi'ne açık görüşe gelen ve 'gizli görevde' olduğunu söylediği kızı Duru (8 yaşında) ile oyun oynarken, fenalaşarak yere düştü. Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) kaldırılan ÖZENALP, 1 Mayıs sabahında GATA'da hayatını kaybetti.

Bugün, ilk olarak GATA'dan alınan ÖZENALP' in naaşı, tutuklu bulunduğu cezaevine getirildi ve son kez arkadaşları gördü. Ardından ÖZENALP'in naaşı Kocatepe Camiine getirildi.
Albay Murat ÖZENALP'in cenaze törenine annesi Samiye, eşi Sema, oğlu 14 yaşındaki Batu, kızı 8 yaşındaki Duru'nun yanı sıra, yakınları ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent BOSTANOĞLU, GATA Komutanı Tuğgeneral Ömer PAÇ, Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral Metin İYİDİL, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin FEYZİOĞLU, gazeteci yazar Tuncay ÖZKAN, Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz ÖZDİL, askeri erkan ve siyasetçiler katıldı. Cenazeye, askeri erkanın yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU'da çelenk gönderdi.

Cenaze töreninde Albay Murat ÖZENALP'in oğlu Batu, taziye için gelenleri üzerinde babasının görev yaptığı TCG Gökova firkateynin şapkasını takarak karşıladı. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent BOSTANOĞLU'da ailenin yanına giderek başsağlığı diledi ve sarıldı.

ORAMİRAL BOSTANOĞLU'NA PROTESTO

Cenaze törenine katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent BOSTANOĞLU, ilk olarak askeri personel ile tokalaştıktan sonra cenazenin bulunduğu musalla taşının önüne geldi. Buraya gelmesinin ardından çok sayıda vatandaş Oramiral BOSTANOĞLU'na tepki gösterdi.


'SESSİZ ÇIĞLIK'A GELMEYEN KOMUTAN
Vatandaşlar BOSTANOĞLU'na 'Terk et', 'Tasfiye bitti, katliam başladı', 'Sessiz çığlığa gelmeyen buraya da gelmesin', 'Askerinizi nasıl teslim ettiniz?', 'Fenerbahçe taraftarı kadar olamadınız', 'O gemileri kimlerle yüzdüreceksiniz bakalım. Okuyun üfleyin yüzdürürsünüz' diye bağırdılar. Tepkilere BOSTANOĞLU karşılık vermeyip susmayı tercih ederken, korumaları ise etrafında güvenlik önlemi aldı.

Cenaze namazının ardından ise Oramiral BOSTANOĞLU, korumalarının arasında protestolar eşliğinde tören geçişinin yapılacağı yere geldi. Burada sırayla Albay ÖZENALP'in oğlu Batu ve kızı Duru sırayla Gökova firkateynin şapkasını başlarına taktı.

Cenaze törenine katılan çok sayıda vatandaş, top arabasına konan Balyoz davası hükümlüsü Deniz Kurmay Albay 49 yaşındaki Murat ÖZENALP'in Türk bayrağını sarılı naaşını alkışladı ve 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' sloganları attı. Naaşın geçişi sırasında ise Albay ÖZENALP'in eşi ve çocukları gözyaşlarına boğuldu.

Tören geçişinin ardından Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent BOSTANOĞLU tekrar aileye doğru yöneldi. Ancak korumalar Bostanoğlu'nu geri çevirdi ve korumaları eşliğinde protestolar arasında makam aracına binerek tören alanından uzaklaştı.


ŞEHİT ALBAY GÖZYAŞLARI İLE UĞURLANDI

Cenaze aracına bindirilen ve Karşıyaka Mezarlığı'na götürülen Albay Murat ÖZENALP, burada gözyaşları içinde toprağa verildi.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam92
Toplam Ziyaret87188
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.50398.5380
Euro10.041310.0815
Hava Durumu
BMS Su Arıtma Cihazları
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler

Son Dakika