Takvim
YALÇIN METAL

Üniversite öğrencilerinden özel bireylere spor desteği! 'Yüreğimizde engel yok'

01/06/2024

Kastamonu'da üniversite öğrencileri, yürüttükleri proje ile özel bireylerin, gelişimine sporla katkı sunuyor.

Üniversite öğrencilerinden özel bireylere spor desteği! 'Yüreğimizde engel yok'

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, öğretim üyeleri tarafından hazırlanan “Engelleri Oyunla Aşalım” projesi ile özel bireylerin gelişimine katkı sağlanıyor. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, proje çerçevesinde İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu’nu ziyaret ederek özel bireylerle bir araya geldi. Üniversite öğrencileri, özel bireylere basketbol, voleybol, futbol, bowling, ok atmaca, yakar top başta olmak üzere çeşitli spor oyunları oynattı. Oyunların ardından üniversite öğrencileri, özel bireylerle birlikte yaş pasta kesti.

YÜZGEÇ; “MOTOR BECERİLERİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN BAZI SPORTİF FAALİYETLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Özel bireylerin motor becerilerini geliştirmek için çeşitli sportif faaliyetlerde bulunduklarını söyleyen Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Aslı Yüzgeç, "Projemiz çerçevesinde bugün Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri olarak İhsan Ozanoğlu Özel Meslek Eğitim Lisesi okulunda sportif faaliyetler gerçekleştiriyoruz. İhsan Ozanoğlu Özel Meslek Eğitimi öğrencileriyle üniversitemizin öğrencilerini bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Projemizin amacı özel bireylerle öğrencilerimizi bir araya getirmek ve akranlarıyla buluşturarak, motor becerilerini geliştirmek. Bunun için bazı sportif faaliyetleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

GÜLSÜM; " YÜREĞİMİZDE ENGEL YOK, BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ, UNUTMAYALIM"

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Bahar Gülsüm ise, “Projemizin amacı özel bireyli gençlerle akranları olan üniversite öğrencilerinin kişisel becerilerini arttıracak, sosyal ve sportif etkinliklerini arttırmaya yönelik aktivitelerimizi ve sportif faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yüreğimizde engel yok, biz birlikte güçlüyüz, unutmayalım” diye konuştu.

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi İnci Sumat da, “Özel birey gençlerimizin oyun aktiviteleriyle birlikte toplum içerisinde hem psikolojik hem de sosyal olarak onlara katkılar sağlamayı yaptığımız etkinliklerle amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Sabahat Kaymakcı ise, “Özel birey gençlerimizin oyun temelli sportif aktiviteleriyle kaba ve ince motor becerilerinin geliştirilmesini hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.aciksoz.com.tr

45 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret169415
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler