Takvim
YALÇIN METAL

KASTAMONU’DA YILSONU SERGİSİ GÖZ KAMAŞTIRDI:

06/06/2024

Kastamonu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü öğrencilerinin hazırladığı yılsonu sergisi, Kastamonu Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

KASTAMONU’DA YILSONU SERGİSİ GÖZ KAMAŞTIRDI:

Sergide, 20 öğrencinin 72 eseri sanatseverlerin ilgi ve beğenisine sunuldu. Serginin düzenlenmesini Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Seyhan Yılmaz üstlendi.

Sergi açılışına; Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Atalan ile çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Düzenlenen sergi etkinliğinde konuşan Prof. Dr. Seyhan Yılmaz, öğrencilerin tüm yıl boyunca yoğun bir şekilde çalışarak ortaya koydukları eserleri sanatseverlerle buluşturmanın heyecanını paylaştı ve etkinliğe destek veren tüm akademisyenlere ve açılışa katılan misafirlere teşekkür etti.

Kastamonu Valisi Meftun Dallı, etkinliğin önemine vurgu yaparak, Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin yaratıcılıklarını sergileme fırsatı buldukları bu tür etkinliklerin şehir kültürüne katkı sağladığını belirtti. Sanatın ve sanatçının önemine vurgu yapan Vali Meftun Dallı, öğrencilerin emeklerine değer verdiğini dile getirdi ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Serginin açılış konuşmasının ardından sergiyi gezen sanatseverler 72 sanat eserini inceleme fırsatı buldu. Hazırlanan eserler sergiye katılanlar tarafından büyük ilgi gördü.

Kaynak: www.aciksoz.com.tr

58 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam124
Toplam Ziyaret169404
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler