Takvim
YALÇIN METAL

İLÇEMİZDE ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ:

07/06/2024

Kastamonu ve Sinop Sahil İlçelerinin Ortaokulları arasında düzenlenen ve on okulun katıldığı Bilgi Yarışması’nda Türkeli Cumhuriyet Ortaokulu birinci oldu.

İLÇEMİZDE ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ:

Çatalzeytin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Spor Salonu’nda bugün (07 Haziran 2024 Cuma günü) saat: 14.00’te Kastamonu ve Sinop Sahil İlçelerinin Ortaokulları arasında düzenlenen on okulun katıldığı Bilgi Yarışması’nda Türkeli Cumhuriyet Ortaokulu birinci oldu.

Programın Sunuculuğunu Öğretmen Nazlı ZENGİN ve Kadir ÖREN yaptılar. Bir dakikalık saygı duruşu sonrasında İstiklal Marşı söylendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Enis KIRIŞTI tarafından açılış konuşması yapıldı.

Bilgi yarışmasında, öğrencilere; Türkçe, Matematik, Genel Kültür, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Devrim Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce dallarında dörder soru soruldu.

Tüm okulların tanıtım videoları izlendi.

Yarışmaya; Ayancık Şehit Ahmet Can Ortaokulu, Bozkurt İmam Hatip Ortaokulu, Türkeli Cumhuriyet Ortaokulu, Çatalzeytin Yunus Emre Ortaokulu, Doğanyurt YİBO, Türkeli Helaldı Ortaokulu, Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu, İnebolu Azize Ana Ortaokulu, Bozkurt Ortaokulu ve Çatalzeytin İmam Hatip Ortaokulu katıldılar.

Jüri; Uğur TOPAÇOĞLU'nun başkanlığında, Hatem YILDIRIM (Sosyal Bilgiler), Recep Eralp ÇEÇEN (İngilizce), Erhan ALTUNEL (Türkçe), Murat ÇELİK (Fen Bilgisi), Taner DEMİR (Matematik), Serkan ERTAN (Matematik), Emine KUŞAK (Din Kültürü Ahlak Bilgisi) ve Yücel KAYHAN’ (Sosyal Bilgiler) dan oluştu.

Yirmi sekiz sorunun yirmi yedisine doğru yanıt veren Türkeli Cumhuriyet Ortaokulu 270 puanla birinci, yirmi altısına doğru yanıt veren Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu 260 puanla ikinci, yirmi dördüne doğru yanıt veren Türkeli Helaldı Ortaokulu 240 puanla üçüncü oldular.

Birinci olan grup öğrenci başı 5000 TL, ikinci olan grup öğrenci başı 3000 TL, üçüncü olan grup öğrenci başı 1000TL ödül kazandılar.

Kaynak: www.catalzeytinmektubu.com

59 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam161
Toplam Ziyaret169441
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler