Takvim
YALÇIN METAL

TOHUM EK PROJESİ:

11/06/2024

Tohumlar, çocuklarımız tarafından seramızda toprakla buluştu ve çocuklarımız toprağı tohumlarla yeşerttiler.

TOHUM EK PROJESİ:

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımız arasında imzalanan protokol kapsamında "Mucize Görmek İstiyorsan Bir Tohum Ek" sloganıyla başlatılan proje ile Yunus Emre İlkokulu ve Paşalı İlkokulu/ Ortaokulu öğrencilerimiz sebze yetiştirilmeye başlandı. Seramızda ve çocuklarımız tarafından tohumlar toprakla buluştu ve çocuklarımız toprağı tohumlarla yeşerttiler. Bu sayede bitkilerin yaşam döngülerini ve bu ortamlarda gelişen canlı organizmaları yakından inceleme fırsatı buldular. Yaşayan, nefes alan bir ekosistemin önemini, yaşamımıza ve diğer varlıkların yaşamlarına etkisini yakından gözlemlediler. Bahçelerini düzenli aralıklarla suladılar.

Dönüştür, Üret, Okul Bahçeni Yeşert diyerek çıktığımız bu yolda ektikleri ürünleri toplamanın heyecanını yaşamaya hazırlanıyorlar.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Çocuklarımızın tarım, doğal yaşam konularında farkındalık oluşturmalarını, bilinçlenmelerini, doğal ürünlerle sağlıklı beslenme kültürünün yerleşimi, aidiyet ve sorumluluk duygusu geliştirerek harekete geçmelerini hedefliyoruz

Kaynak: www.catalzeytinmektubu.com

 

78 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret171563
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Hava Durumu
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler