Takvim
YALÇIN METAL

ÜÇ ÜLKENİN KADIN BOKSÖRLERİ, OLİMPİYATLARA KASTAMONU’DA HAZIRLANIYOR:

22/06/2024

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na Kastamonu'da hazırlanan Kadın Boks Milli Takımı'nın kampına, Kolombiya ve Fransa boks milli takımları da dahil oldu.

ÜÇ ÜLKENİN KADIN BOKSÖRLERİ, OLİMPİYATLARA KASTAMONU’DA HAZIRLANIYOR:

Çalışmalarını Kastamonu Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi'nde gerçekleştiren ay-yıldızlılar, Kolombiya ve Fransa'dan gelen 9 boksörle üçlü kamp yapıyor.

Milli takım antrenörü Nazım YİĞİT, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fransa ve Kolombiya'nın olimpik sıklet boksörlerinin kampa geldiğini söyledi.

Eksik ve ihtiyaçlara göre diğer ülkeleri de kampa çağıracaklarını belirten YİĞİT, "Eksikliklerimizi burada tamamlayıp gitmek istiyoruz. Fransa ve Kolombiya iyi takımlar. Burada eldiven giymemiz bizim için de onlar için de verimli geçiyor. En iyi şekilde hazırlanıp olimpiyata eksiksiz gitmeyi planlıyoruz." dedi.

Milli takım antrenörü Nazım YİĞİT, Kolombiya'nın Türk Milli Takımı'nı ülkelerine davet ettiklerini anlatarak, şunları kaydetti: "Bizi çok davet ettiler, ben istemedim. Olimpiyata Kastamonu'da hazırlanmak istedim. 'Siz gelin' dedik. Onlar da geldiler. İkili, üçlü, dörtlü kamplarla vaktimizi değerlendirmek istiyorum. Sporcularımın kilosunu olimpiyata göre ayarladığım için herhangi bir turnuvaya ya da şampiyonaya gidip erkenden kilo vermelerini istemiyorum.

Bütün planımızı olimpiyata göre yaptığımız için bu tür kampları tercih ediyorum."

Milli takım antrenörü Nazım YİĞİT, üçlü kampın 30 Haziran'da sona ereceğini bildirdi.

Kaynak: www.aciksoz.com.tr

77 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret171563
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Hava Durumu
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler