Takvim
YALÇIN METAL

KASTAMONU’DA ‘SU’ ZİRVESİ:

29/06/2024

Kastamonu İl Su Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Aydın ERGÜN başkanlığında AFAD Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

KASTAMONU’DA ‘SU’ ZİRVESİ:

Kastamonu İl Su Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Aydın ERGÜN başkanlığında AFAD Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, kurum temsilcileri ile birlikte Kastamonu’daki su yönetimi ile ilgili gündemdeki konular ele alınarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Kurum yetkilileri tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda il genelindeki su kaynaklarının daha etkin şekilde korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar görüşüldü.

GENİŞ KATILIM:

Vali Yardımcısı Aydın ERGÜN başkanlığında düzenlenen İl Su Kurulu Toplantısına; Su Yönetimi Genel Müdürü/Genel Müdür Yardımcısı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü, Karayolları 15. (Kastamonu) Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji 10. (Kastamonu) Bölge Müdürlüğü, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Genel Sekreterliği, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Kastamonu Belediyesi ile Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) temsilcileri katıldı.

ALTYAPI YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ:

Geniş katılımlı toplantıda şu gündem maddeleri ele alındı; Havza ölçekli yönetim planları hakkında genel bilgilendirme, havza ölçekli yönetim planları (Nehir Havza Yönetim Planları, Taşkın Yönetim Planları ve Kuraklık Yönetim Planları) kapsamında belirlenen tedbirler ile ilgili gerçekleşmeler, Ulusal ve İl Su Verimliliği Planları ile su verimliliği çalışmalarının değerlendirilmesi, İçme-kullanma suyu havzası koruma planlarının il bazında uygulanma durumu, içme suyu arıtma tesisleri durumu, şebeke kayıpları ve bu hususlara yönelik çevresel altyapı çalışmaları ile ilgili değerlendirmeler, Tarımsal sulama ve modern sulama sistemlerinde kaydedilen gelişmeler, tarımsal faaliyetlerden kaynaklı su kirliliğinin önlenmesi ile ilgili (iyi tarım uygulama kodu-nitrat kirliliği) kaydedilen gelişmeler, il sınırları içerisinde taşkın ve sel baskınlarının önlenmesine yönelik alınan tedbirlerle ilgili gerçekleşmeler, yeraltı ve yerüstü su kullanımları (su çekimleri), su transferleri, modern sulama sistemleri yatırımları, Kastamonu’daki altyapı yatırımlarının değerlendirilmesi, içme suyu kalitesi ve insan sağlığı ile ilgili durum değerlendirmesi.

Kaynak: www.aciksoz.com.tr

47 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret171564
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Hava Durumu
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler