Takvim
YALÇIN METAL
ADATEPE APARTMANI
KARADENİZ'DE HAMSİ AVI YASAKLANDI:

KARADENİZ'DE HAMSİ AVI YASAKLANDI:

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul Boğazı ve Karadeniz'in büyük bir bölümünde avlanan hamsilerin yasal avlanabilir boy uzunluğunun altındaki sayılarında artış olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine İstanbul Boğazı'nın tamamı ile Karadeniz'de 8 Ocak 2021'den itibaren 18 Ocak 2021 tarihine kadar 10 gün süre ile her türlü av aracıyla ticari amaçlı hamsi avcılığı durduruldu.

Açıklamanın devamında, "Bu süre içerisinde bakanlığımızca yapılacak gözlem ve incelemeler neticesinde hamsi balıklarının biyolojisinde bir düzelme olmaması halinde, 10'ar günlük periyotlarla 20 gün daha hamsi avcılığı durdurulabilecek olup, konuya ilişkin gerekli hassasiyetin gösterilerek kontrol ve denetim faaliyetleri yapılacaktır." denildi.

Yasak süresince balıklarla ilgili gözlem ve incelemeler yapılacak. Bir düzelme olmaması halinde 10'ar günlük periyodlarla 20 gün daha hamsi avcılığı durdurulabilecek. Hamsi avına Marmara Bölgesi'nde devam edilebilecek.


Kaynak: http://www.catalzeytinmektubu.com

  
43 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret79206
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.13077.1592
Euro8.67138.7060
Hava Durumu
BMS Su Arıtma Cihazları
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler

Son Dakika