Takvim
YALÇIN METAL
ADATEPE APARTMANI
Kamu Oyuna Duyuru

KAMUOYUNA DUYURU

12.05.2021

T.C.

ÇATALZEYTİN KAYMAKAMLIĞI

                                                        BASIN AÇIKLAMASI


        12.05.2021 tarihinde bazı basın organlarında yer alan Kastamonu’nun Çatalzeytin İlçesinde İsmail Köyünde bir vatandaşımızın Cuma namazına giderek cami cemaatine virüs bulaştırdığı bu yüzden altı covid ölüm vakasının yaşandığı yönündeki gerçeği yansıtmayan haberle ilgili olarak halkımızın doğru bilgilendirilmesi adına iş bu basın açıklamasının yapılması zarureti doğurmuştur.

        Kamuoyuna yansıyan haberde adı geçen kişilerden; Yüksel YÜKSEL, Bekir BOZKURT ve Kadir ARAL’ ın yapılan filyasyon çalışmalarına göre farklı tarihlerde covid vakası olarak tespit edilmiştir. Şahıslar arasında bir temas söz konusu olmadığı saptanmıştır. Yüksel GÜLCÜ isimli vatandaşımız Aralık ayında pozitif vaka olarak tespit edildikten sonra iyileşmiştir ancak Nisan ayında ikinci kez Covid-19 a yakalanmış ve vefat etmiştir.

Ayrıca haberde adı geçen Nedim GÜLERYÜZ isimli vatandaş İsmail Köyünde ikamet etmemektedir. Hayrettin ÇELEBİ ise İstanbul’da vefat ettiği cenazesinin İsmail Köyünde defnedildiği yapılan araştırmalar neticesinde tespit edilmiştir.

        Görüldüğü üzere Kastamonu’nun Çatalzeytin İlçesinde İsmail Köyünde gerçekleşen Korona Virüs ölümlerinin birbirleriyle temas bağı bulunmamaktadır. Bu vakaların birbirleriyle camiden dolayı temaslı oldukları yönünde filyasyon tespiti yapıldığı bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır.

       Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 Kaynak: Çatalzeytin Kaymakamlığı

  
73 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret84913
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
BMS Su Arıtma Cihazları
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler

Son Dakika