Takvim
YALÇIN METAL
ADATEPE APARTMANI
'RAPORUMUZ DİKKATE ALINSAYDI BU FELAKET YAŞANMAZDI:

'RAPORUMUZ DİKKATE ALINSAYDI BU FELAKET YAŞANMAZDI:

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan BALTACI 'Orman yangınlarına karşı çözüm önerilerimizi içeren raporumuz dikkate alınsaydı bu felaket yaşanmazdı' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan BALTACI, başta Akdeniz bölgesi olmak üzere yurdun dört bir yanında yaşanan orman yangınlarının AKP hükümetinin aczi nedeniyle bir felakete dönüştüğünü söyledi.

Orman denildiğinde Türkiye’de akla gelen ve ön plana çıkan iller arasında Kastamonu’nun başı çektiğini belirten Milletvekili Hasan BALTACI, orman yangını söz konusu olduğunda ise Kastamonu’nun özellikle geçen yıl Taşköprü’de hiç unutulmaması gereken acı bir tecrübe yaşadığını hatırlattı.

Hasan Baltacı, 1396 hektar orman alanının kül olduğu Taşköprü yangını sonrası kamuoyuyla paylaştıkları raporun dikkate alınmamasının bugün Antalya ve Muğla’nın felaketi yaşamasının sebepleri arasında önemli bir yer tuttuğuna dikkat çekti.

Bu yangınlara sebep olan sabotaj, ihmal ve diğer nedenlerin derhal ortaya çıkarılması ve sorumluların tespit edilerek en ağır şekilde cezalandırması gerektiğini belirten Milletvekili Hasan BALTACI şunları söyledi;

"Sorumlular tespit edilmeli ve en ağır şekilde cezalandırılmalıdır"

"Son birkaç günde aralarında Kastamonu’muzun da yer aldığı 30 ilimizde, onlarca orman yangını yaşandı. Ne yazık ki can kayıplarımız var. Şehitlerimiz var. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifa dileklerimi iletiyorum. Kaybettiklerimizin ailelerine ve tüm milletimize baş sağlığı diliyorum. Orman işçilerimiz, itfaiye görevlilerimiz, yurttaşlarımız, yangın bölgesinde insanüstü bir gayret gösteriyorlar. Hepsine üstün fedakârlıkları için buradan teşekkür ediyorum. Ortada çok acı bir gerçek var. Milli servetimiz, ormanlarımız, içindeki kurdu, kuşu, karıncasıyla birlikte cayır cayır yanıyor. Yanan her ağaçla, bizim de ciğerlerimiz dağlanıyor, geleceğimiz kararıyor. Yangınlar bir an önce söndürülmelidir. Bu yangınlara sebep olan sabotaj, ihmal ve diğer nedenler, derhal ortaya çıkarılmalı, sorumluları tespit edilmeli ve en ağır şekilde cezalandırmalıdır."

"Raporumuz dikkate alınmadığı için bugün Antalya, Muğla felaketi yaşıyor"

Haberi devamı için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.kastamonuguncel.com

  
506 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam88
Toplam Ziyaret110620
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.606418.6810
Euro19.268919.3462
Hava Durumu
BMS Su Arıtma Cihazları
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler

Son Dakika