Takvim
YALÇIN METAL

YALÇIN METAL - DEMİR DOĞRAMADemir Doğrama Nedir?

Fransızcadaki “fer forgé” kelimesi dilimize “ferforje” olarak geçmiştir. Türkçe’ de ferforje kimi zaman demir doğrama olarak da adlandırılır.

Evlerde, işletmelerde ve arazilerde kısacası her yerde kullanılan demir doğrama ya da ferforje, el işçiliği ile ya da modern makineler kullanılarak demirin yüksek ısıda işlenmesine verilen isimdir.

Demir Doğrama, birçok alanda kullanılır sanayi tesislerinde, fuar stantlarında, bina dış kapılarında, giriş kat ve yükseklik seviyesi alçak olan pencerelerde, sürme dış kapılarda vb. ortamlarda sıkça kullanılan malzeme çeşididir.

 

 Neden Demir Doğrama?

Korkuluklar tasarım olarak standart ve özel yapım uygulamaları vardır. Kişilerin tercih ve zevklerine göre şekillenebilirler.

Uygulama alanlarına güçlü yapılı, estetik özelliklere sahip bir ambiyans kazandırırlar ve geçmişten gelen bu sanat itibar izlenimi bırakmaktadır.

Dayanıklı yapıya sahiptir. Örnek, korkuluk olarak kapı, pencere, bahçe gibi birçok alanda uygulanabilmektedir.

Çatı, asma kat ya da çit sistemleri uygulanan mekânlarda mekânın değerinin artmasını sağlarlar. Bu yönüyle mali açıdan avantajlıdırlar.

Demir doğrama Ustalık isteyen bir malzeme çeşididir. Bu konuda Müşterilerimize kaliteli, sağlam ve profesyonel olarak hizmet etmekteyim.

 Ferforje nedir?

Ferforje, dövme demir anlamına gelmektedir. Demirin yüksek ısıya maruz kalarak, dövülme işlemi esnasında şekil verilmesine ferforje denilmektedir.

Ferforje hangi alanlarda kullanılır?

Ferforjenin en sık tercih edilme sebebi dayanıklı olması ve estetik açıdan gözlere hitap etmesidir. Kullanım alanları çok geniştir. Bunlara örnek verecek olursak; balkon kapısı, balkon korkuluğu, bahçe kapısı, bahçe korkuluğu, merdiven korkuluğu, pencere korkuluğu ve ferforje kapı gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Ferforje alternatifi var mıdır?

Ferforjenin alternatifi yine ferforjedir

 Bana göre demir doğrama nedir?

Demirin, demirci ustasının ellerinde hayat bulmasıdır DEMİR DOĞRAMA

Yaptığım demir doğrama işlerinde öncelikle malzeme seçimine dikkat ediyorum.  Daha sonra doğru ölçülendirme ve doğru imalattan sonra montaj yapılarak müşteri memnuniyetini sağlıyorum.

Dekorasyon, Dekor, Çelik Çatı, Ferforje, Garaj kapıları, Demir Kapı, Merdiven, Çelik yapı, Markiz, Sundurma, Vitrin, Doğrama, Demir Doğrama, Mağaza Bankoları, Posta Kutusu, Camekân, Posta Kutulu Bina Giriş Kapısı, Ferforje bina giriş kapıları, Çelik Merdiven, Asma Kat, Yangın Merdiveni, Su Deposu, Korkuluk, Pencere Korkuluğu, Bahçe Korkuluğu,  Bina ilan panosu, Ecza dolabı, Bahçe Kapıları, Beton kalıpları, Kayar Kapılar, Ferforje Çevre Korkuluğu, Tel çit, Genişletilmiş Metal, Ferforje modelleri, Teras kapama, Metal merdiven, Yangın merdiveni, Bina iç dış demirleri ve özel imalatlar olarak Çatalzeytin’de siz müşterilerimizin hizmetinizdeyim.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret169415
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Hava Durumu
Çatalzeytin Nöbetçi Eczaneler